Loading... Please wait...

Peter Loft Marathon 2017  Results

Division Class Sail No Boat Name Skipper Start Time Yardstick Finish Time Elaped Time YS-Time
1 Hobie 16 114565 PanPan Rod Waterhouse 12:00:00 PM 96.5 13:57:15 1:57:15 2:01:30
1 WindSurfer 817 Doolander John Doolan 12:00:00 PM 98 14:19:58 2:19:58 2:22:49
1 WindSurfer 368   Richard Reynolds 12:00:00 PM 103 14:30:45 2:30:45 2:26:22
1 WindSurfer 11   Doug Mclean 12:00:00 PM 98 14:23:58 2:23:58 2:26:54
1 505 8810 Go Cullen Hughes 12:00:00 PM 97.5 14:26:15 2:26:15 2:30:00
1 WindSurfer 3893   Lea Sitja 12:00:00 PM 103 14:34:40 2:34:40 2:30:10
1 Sailboard.  Aus 909 Bombi Greg Mcinnes 12:00:00 PM 103 14:34:55 2:34:55 2:30:24
1 505 8877 General Lee Amy Lee 12:00:00 PM 97.5 14:27:20 2:27:20 2:31:07
1 WindSurfer dsh   D. Shan-Hooper 12:00:00 PM 103 14:35:42 2:35:42 2:31:10
1 WindSurfer 451 Panam Martin Stone 12:00:00 PM 103 14:36:52 2:36:52 2:32:18
1 Contender 2614 White Arrak Rob Stenta 12:00:00 PM 106.5 14:43:25 2:43:25 2:33:27
1 WindSurfer 1977   Steve Newman 12:00:00 PM 103 14:38:37 2:38:37 2:34:00
1 NS14 2048 TR6 Mark Thorpe 12:00:00 PM 108 14:47:06 2:47:06 2:34:43
1 505 8893 Yeam Buddy Ray Menzies 12:00:00 PM 97.5 14:31:31 2:31:31 2:35:24
1 505 8920 ASAP J Robinson 12:00:00 PM 97.5 14:34:58 2:34:58 2:38:56
1 Contender 2408 Chebacca Matt Mulder 12:00:00 PM 106.5 14:51:44 2:51:44 2:41:15
1 505 8626 Wherei Wally Edward Cox 12:00:00 PM 97.5 14:39:50 2:39:50 2:43:56
1 505 8764 Osprey D Stollznow 12:00:00 PM 97.5 14:40:00 2:40:00 2:44:06
1 Hobie 16 60 * Andrew Wilson 12:00:00 PM 96.5 14:39:00 2:39:00 2:44:46
1 NS14 1984 Samba Pa Ti Malcolm Granham 12:00:00 PM 108 15:01:05 3:01:05 2:47:40
1 WindSurfer 452   Martin Thearle 12:00:00 PM 103 14:53:26 2:53:26 2:48:23
1 Laser 202927 Doc Martin Dearnley 12:00:00 PM 114 15:14 3:14:00 2:50:11
1 WindSurfer 443   Lissa Macmillan 12:00:00 PM 103 14:57:05 2:57:05 2:51:56
1 Laser 158871 Moo to You Gavin Jones 12:00:00 PM 114 15:16:05 3:16:05 2:52:00
1 Weta 4.6 325 Tryster Paul White 12:00:00 PM 91 14:37:10 2:37:10 2:52:43
1 I14 651 CST Composites G Dixon 12:00:00 PM 84.5 14:26:34 2:26:34 2:53:27
1 Laser 55716 Blue Moves Brian Keirle 12:00:00 PM 114 15:20:03 3:20:03 2:55:29
1 NS14 1878 Urbanator Ian Urban 12:00:00 PM 108 15:11:00 3:11:00 2:56:51
1 Laser 161225 Tartaruga Will Doule 12:00:00 PM 114 15:24:10 3:24:10 2:59:06
1 B14 357 Yellowbone A House 12:00:00 PM 95.5 14:52:30 2:52:30 3:00:38
1 Contender 240 Megatron James Meggison 12:00:00 PM 106.5 15:16:35 3:16:35 3:04:35
1 WindSurfer 814   Peter Smits 12:00:00 PM 103 15:12:50 3:12:50 3:07:13
1 Moth 4198 Usain Boat Scott Coton 12:00:00 PM 60 13:53:15 1:53:15 3:08:45
1 16th Skiff Lee Sails Lee Sails Sarah Lee 12:00:00 PM 85.5 14:43:15 2:43:15 3:10:56
1 Cherub 3149 Quickspoon A Mattinson 12:00:00 PM 103 15:17:25 3:17:25 3:11:40
1 Moth 3832 Stonecutter Les Thorpe 12:00:00 PM 60 13:56:15 1:56:15 3:13:45
1 WindSurfer 38   Tom Plodr 12:00:00 PM 103 15:30:11 3:30:11 3:24:04
1 WindSurfer 520   Steven Barton 12:00:00 PM 103 15:31:59 3:31:59 3:25:49
1 12ft Skiff 53 Handful John Mcquiey 12:00:00 PM 91.5 15:14:00 3:14:00 3:32:01
1 WindSurfer 8   Lindan Bauer 12:00:00 PM 103 16:04:00 4:04:00 3:56:54
1 F16-Viper 326 Aerolique Beau White 12:00:00 PM 71.5 15:09:50 3:09:50 4:25:30
1 Hobie 16 110339 White Rabbit Phil Malcohn 12:00:00 PM 96.5 DNF DNF DNF
1 WindSurfer 268   Adam Chapman 12:00:00 PM 103 15:11:30 3:11:30 3:05:55
1 WindSurfer 1973   Connor Coleman 12:00:00 PM 103 DNF DNF DNF
1 WindSurfer NOR-40 Fantom Christopher Vial 12:00:00 PM 103 DNF DNF DNF
Division Class Sail No Boat Name Skipper Start Time Yardstick Finish Time Elaped Time YS-Time
2 Spiral 884 Sirocco Tim Vandervoort 12:00:00 PM 124 14:17:35 2:17:35 1:50:57
2 Radial 11 (Black) ??? Mark Baker 12:00:00 PM 118.5 14:15:27 2:15:27 1:54:18
2 Spiral 888 Cheng Nou Henry Z 12:00:00 PM 124 14:25:44 2:25:44 1:57:32
2 Radial 11 (red) Milestone Alice Lydement 12:00:00 PM 118.5 14:23:40 2:23:40 2:01:14
2 Spiral 878 Dynamite   12:00:00 PM 124 14:31:24 2:31:24 2:02:06
2 Spiral 852 Next Time Grae Baker 12:00:00 PM 124 14:37:20 2:37:20 2:06:53
2 Spiral 902 So You Think Peter Elslick 12:00:00 PM 124 14:37:49 2:37:49 2:07:16
2 Spiral 806 Helix Bill Jauncy 12:00:00 PM 124 14:39:50 2:39:50 2:08:54
2 Spiral 903 Dander When Wet Wendy Berlecck 12:00:00 PM 124 14:40:30 2:40:30 2:09:26
2 Sailfish 2188 Goony Bird Ian Milton 12:00:00 PM 133 14:52:45 2:52:45 2:09:53
2 Spiral 876 Chips A Hoy Andrew Hoy 12:00:00 PM 124 14:43:10 2:43:10 2:11:35
2 Spiral 850 Enigma Renee Rawson 12:00:00 PM 124 14:45:55 2:45:55 2:13:48
2 Spiral 877 The Apparition Ross Payett 12:00:00 PM 124 14:50:48 2:50:48 2:17:45
2 Spiral 801 Inner Circle Jeff Conly 12:00:00 PM 124 14:51:30 2:51:30 2:18:18
2 Spiral 853 Kay Tee 111 David Ginty 12:00:00 PM 124 14:53:55 2:53:55 2:20:15
2 Sailfish 2192 APSU Emma. Milton 12:00:00 PM 133 15:13:41 3:13:41 2:25:38
2 Laser4.7 170524 WAVE Rider Dorian Dueslbuer 12:00:00 PM 125 15:05:00 3:05:00 2:28:00
2 Spiral 807 Twist and Shout Stephen Wilson 12:00:00 PM 124 15:08:40 3:08:40 2:32:09
2 Spiral 813 Hambu Linde Helenae 12:00:00 PM 124 15:10:20 3:10:20 2:33:30
2 Rboard   Race B Sarah Price 12:00:00 PM 103 15:14:30 3:14:30 3:08:50
Division Class Sail No Boat Name Skipper Start Time Yardstick Finish Time Elaped Time YS-Time
3 Sabot 7049 Hornet Sab Horsby 12:00:00 PM 160.5 15:01:20 3:01:20 1:52:59
3 Firebug 667   E. Franklin 12:00:00 PM 160.5 15:07:00 3:07:00 1:56:31
3 Firebug 1230 FireUp Luke Franklin 12:00:00 PM 160.5 15:09:45 3:09:45 1:58:13
3 PJ 59   Calum Kennedy 12:00:00 PM 160 15:10:20 3:10:20 1:58:58
3 PJ 30 Roxy Fred Watson 12:00:00 PM 160 15:14:30 3:14:30 2:01:34
3 PJ 46   Nic Mulqunny 12:00:00 PM 160 15:17:04 3:17:04 2:03:10

 

 



Newsletter